Euro/TL Yeni Haftaya Yatay Başladı

Geride bıraktığımız haftayı 4,66 liradan kapatan Euro/TL yeni haftaya 4,66 lira üzerinden başladı.

Euro/TL Yeni Haftaya Yatay Başladı

Geride bıraktığımız haftayı 4,66 liradan kapatan Euro/TL yeni haftaya 4,66 lira üzerinden başladı.

04 Aralık 2017 Pazartesi 10:41
212 Okunma
Euro/TL Yeni Haftaya Yatay Başladı

Yoğun bir ekonomik gündemin olduğu haftaya yüksek başlangıç yapan Euro ve Dolar’da pozitif etkiler sürüyor. Dolar yeni haftaya 3,92 lira üzerinden başlarken Euro 4,66 liranın üzerinden yeni haftaya başladı.

Geçtiğimiz hafta ABD’de yaşanan ve hala süren Reza Zarrab davasının piyasalar üzerindeki etkisi devam ederken dolar 3,98 liranın üzerine kadar çıktı ve daha sonra yavaş yavaş düşüşe geçti. Euro ise haftanın son işlem gününde 4,66 liranın üzerinden işlem görürken yeni haftaya da yatay bir başlangıç yapmış oldu.

Bugün yayımlanan verilerin kurlar üzerinde büyük etkileri olacak. Özellikle saat 10:00’da TÜİK tarafından açıklanan Tüketici Fiyatlar Endeksi (TÜFE) ve Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Y-ÜFE) verileri piyasaların yakın takibinde olan veriler arasında yerini aldı.

Yayımlanan verilerde Kasım ayına ilişkin TÜFE’de %1,49 oranında bir artış görüldüğü kaydedilirken, yıllık ÜFE verilerinde ise Kasım ayında %2,02 oranında bir yükseliş yaşandığı görüldü. Söz konusu veriler günün en önemli gündem maddelerini oluşturdu.

Gün içerisinde etki alanı yüksek olan bir diğer veri ise Avrupa açısından saat 11:00’de yayımlanacak olan İspanya’daki işsizlik değişimine ilişkin veriler olacak. Söz konusu veriler, daha önce 56,8 olarak açıklanmıştı.

Yarın ise Euro açısından oldukça yoğun bir gündem bekleyen piyasalarda Birleşik Krallık’ta açıklanacak olan BRC Perakende Satış Denetimine ilişkin veriler, Fransa – Almanya – MARKIT  Hizmet Satın Alma Müdürleri Endeksi (PMI), Avrupa Bölgesi Perakende satışlar gibi veriler etkili olacak.

Anahtar Kelimeler:
EuroAvrupa Bölgesi
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.