Euro Rekor Tazeliyor: 5,17 Lira

Dolar yükselişi ile beraber Euro’nun rekor kırdığı da görülüyor.

Euro Rekor Tazeliyor: 5,17 Lira

Dolar yükselişi ile beraber Euro’nun rekor kırdığı da görülüyor.

14 Mayıs 2018 Pazartesi 10:06
139 Okunma
Euro Rekor Tazeliyor: 5,17 Lira

Dolar yükselişi ile beraber Euro’nun rekor kırdığı da görülüyor. Geçtiğimiz işlem haftasını 5,05 lira bandında tamamlayan Euro kurunun bu sabah yeni işlem haftasına ve yeni işlem gününe başladığı en düşük seviyenin 5,15 bandının üzerinde bir seviye olduğu kaydedildi.

Ateşi düşmeyen dolar ve Euro kurunun Türk parasını gittikçe değersizleştirmesi nedeni ile alınan önlemlerin ve Merkez Bankası ile Bakanlıkların döviz yükselişini durdurmak için gerçekleştirdikleri hamlelerin de bir faydasının görülmediği kaydedildi. Günlük hareketli grafikten kontrol edildiğinde Euro’nun geçtiğimiz ay kırdığı rekorun da üzerine çıktığı öğreniliyor.

Gece yarısından itibaren 5,15 liranın üzerinde seyir gösterdiği izlenen Euro kurunun yakaladığı en düşük değerin 5,1554 lira olduğu belirlenirken, en yüksek değerinde 5,2061 liraya yükseliş kaydettiği görülüyor. Şu an itibari ile yüzde 0,78 oranında yukarı yönlü seyir izlediği görülen Euro kurunun serbest piyasada alış fiyatının 5,1775 lira olduğu görülürken, satışının 5,1787 liradan işlem kaydettiği bilgisine ulaşılıyor.

Anahtar Kelimeler:
EuroDolarRekor
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.