Euro Hızla Yükselişe Geçti

Euro kurunun geçtiğimiz hafta sonu başlayan değer kaybının önceki akşama kadar devam ettiği görüldü.

Euro Hızla Yükselişe Geçti

Euro kurunun geçtiğimiz hafta sonu başlayan değer kaybının önceki akşama kadar devam ettiği görüldü.

01 Haziran 2018 Cuma 09:49
97 Okunma
Euro Hızla Yükselişe Geçti

Euro kurunun geçtiğimiz hafta sonu başlayan değer kaybının önceki akşama kadar devam ettiği görüldü. Dün itibari ile Euro kurundaki ve dolardaki yeniden dikkat çeken yükselişin Türk Lirası’nın diğer para birimleri içerisinde negatif ayrıştırırken, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından yapılan girişimler ve atılan adımların yine geçici ve kısa süreli olduğu izlendi.

Euro kurundaki hareketliliğin, Avro Bölgesi’nde ve İtalya’da yaşanan siyasi krizden de etkilendiği düşünülüyor. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ile Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya’nın Londra’ya gerçekleştirdikleri ziyaretin Euro kuruna da önceki güne kadar etkisi olduğu kaydedilse bile, uzmanların ön görüsünün yeniden kayda değer olduğu belirlendi.

Son güncellenen verilere göre, güne hızla yükseliş kaydedip rekor koşuyla başladığı görülen Euro kurunun yüzde 0,78 oranında ve yukarı yönlü seyir gösterdiği belirlenirken, serbest piyasada işlem fiyatının sırasıyla alış 5,3349 liraya ve satış da 5,3395 liraya kadar artış yaşadığı bilgisine ulaşılıyor.

Anahtar Kelimeler:
EuroMerkez Bankası
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.