Euro, Günü Değer Kazanarak Tamamladı

Euro’nun gün sonunda da değer kazanmaya devam ettiği görülüyor.

Euro, Günü Değer Kazanarak Tamamladı

Euro’nun gün sonunda da değer kazanmaya devam ettiği görülüyor.

17 Mayıs 2018 Perşembe 17:51
83 Okunma
Euro, Günü Değer Kazanarak Tamamladı

Euro’nun gün sonunda da değer kazanmaya devam ettiği görülüyor. Euro kurunun sabah saatlerinde başladığı görülen yükselişinin 5,27 lira bandını aştığı ve yeniden rekor tazelediği kaydedildi. Öğle saatlerinden sonra kısa süreli bir gerileme yaşadığı gözlenen Euro kurunun şu anda yüzde 0,81 oranında yukarı yönlü seyir izlediği görülüyor.

Bunun yanı sıra Euro’nun gün içerisinde yakaladığı en yüksek değerin 5,2703 lira olduğu bilgisine ulaşılırken, en çok gerilediği esnada 5,2316 liraya düştüğü görülüyor.

Serbest piyasada Euro kurunun şu anda alış fiyatının 5,2558 liraya kadar yükseldiği belirlenirken, satışının 5,2577 liradan işlem gerçekleştirdiği görülüyor. Türk Lirası ise Merkez Bankası ve hükümet kanadının aldığı tüm önlemler ve yaptığı sürekli hamlelere rağmen değer kaybetmeye devam ettiği izleniyor. Euro kuru Avro Bölgesi’nden gelen haberler ve yoğun gündemin etkisiyle uzmanların görüşüne göre yukarı yönlü seyrini devam ettirileceği görülüyor.

Anahtar Kelimeler:
Merkez BankasıDövizEuro
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.