Euro Güne Yükselişle Başladı

Euro kurunun haftanın ilk işlem gününe değer kazanarak başladığı görülüyor.

Euro Güne Yükselişle Başladı

Euro kurunun haftanın ilk işlem gününe değer kazanarak başladığı görülüyor.

11 Şubat 2019 Pazartesi 08:15
85 Okunma
Euro Güne Yükselişle Başladı

Euro kurunun yeni işlem haftasının ilk gününe yukarı yönlü bir grafik çizerek başladığı kaydediliyor. Gece yarısından itibaren seyrini sürdürdüğü 5,94 lira seviyesinden sabahın ilk saatlerine kadar 5,97 lira bandına tırmandığı izlenirken, bu yukarı yönlü grafik içerisinde yakaladığı en yüksek değerin ise 5,9724 lira sınırı olduğu bilgisine ulaşılıyor.

Son güncellenen bilgilere istinaden şu anda yüzde 0,18 oranında değer kazanmaya devam ettiği belirlenen Euro kurunun an itibari ile serbest piyasada alış esnasında 5,9536 liradan işlem gerçekleştirdiği kaydedilirken, satış esnasında yakaladığı değerin ise 5,9573 lira olduğu tespit ediliyor.

Euro kurunun bugün işlem günü süresince yükseliş ağırlıklı grafik çizmeye devam edeceği uzmanlar ve ekonomistler tarafından ön görülüyor. Bunun yanı sıra uzun süren bir aradan sonra yeniden 6 lira sınırının altında hareket eden Euro kurunun, yatırımcının psikolojik sınırının aşağısına düştüğü görülüyor. Geçtiğimiz işlem haftasında ise yüzde 0,31 oranında değer kaybı odaklı değişim gösterdiği izlenen Euro kurunun, bu bandı korumasına yönelik hamlelerinin takip edileceği öğreniliyor.

Anahtar Kelimeler:
Euro
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.