Euro Güne Kayıpla Başladı

Euro kurunun haftanın son işlem gününe değer kaybı ile başladığı belirleniyor.

Euro Güne Kayıpla Başladı

Euro kurunun haftanın son işlem gününe değer kaybı ile başladığı belirleniyor.

08 Şubat 2019 Cuma 08:31
94 Okunma
Euro Güne Kayıpla Başladı

Euro kurunun haftanın son ve yeni işlem gününe aşağı yönlü bir grafik çizerek başladığı kaydediliyor. Gece yarısından itibaren seyrini sürdürdüğü 5,97 lira seviyesinden sabahın ilk saatlerine kadar 5,96 lira bandına gerilediği izlenirken, bu aşağı yönlü grafik içerisinde yakaladığı en düşük değerin ise bu sınır olduğu bilgisine ulaşılıyor.

Son güncellenen bilgilere istinaden şu anda yüzde 0,16 oranında değer kaybetmeye devam ettiği belirlenen Euro kurunun an itibari ile serbest piyasada alış esnasında 5,9634 liradan işlem gerçekleştirdiği kaydedilirken, satış esnasında yakaladığı değerin ise 5,9689 lira olduğu tespit ediliyor.

Euro kurunun bugün işlem günü süresince dalgalı ve belirsiz ağırlıklı grafik çizmeye devam edeceği uzmanlar ve ekonomistler tarafından ön görülüyor. Hafta bazında bakıldığında ise yine Salı gününe kadar sakin ilerleyen Euro kurunun, Salı günü dip yaptığı ve yatırımcısını meraklandırdığı kaydedilirken, Perşembe günü ise en üst seviyesinden işlem görerek günü tamamladığı izleniyor. Bu hafta sonuna ise dalgalı seyrederek girmeye hazırlanan Euro takibinin süreceği belirtiliyor.

Anahtar Kelimeler:
Euro
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.