Euro Güne Güçlenerek Başladı

Euro kurunun yeni işlem gününe yükseliş ağırlıklı bir grafik çizerek başladığı görülüyor.

Euro Güne Güçlenerek Başladı

Euro kurunun yeni işlem gününe yükseliş ağırlıklı bir grafik çizerek başladığı görülüyor.

07 Şubat 2019 Perşembe 08:37
75 Okunma
Euro Güne Güçlenerek Başladı

Euro kurunun yeni işlem gününe yukarı yönlü bir grafik çizerek başladığı kaydediliyor. Gece yarısından itibaren seyrini sürdürdüğü 5,91 lira seviyesinden sabahın ilk saatlerine kadar 5,95 lira bandına tırmandığı izlenirken, bu yukarı yönlü grafik içerisinde yakaladığı en yüksek değerin ise 5,96 lira sınırı olduğu bilgisine ulaşılıyor.

Son güncellenen bilgilere istinaden şu anda yüzde 0,34 oranında değer kazanmaya devam ettiği belirlenen Euro kurunun an itibari ile serbest piyasada alış esnasında 5,9419 liradan işlem gerçekleştirdiği kaydedilirken, satış esnasında yakaladığı değerin ise 5,9503 lira olduğu tespit ediliyor.

Euro kurunun bugün işlem günü süresince yükseliş ağırlıklı grafik çizmeye devam edeceği uzmanlar ve ekonomistler tarafından ön görülüyor.

Bunun yanı sıra bu aya 5,97 lira seviyesinde başladığı bilinen kurun, geçtiğimiz haftada yüzde 1,93 oranında azalma yaşadığı vurgulanırken, Ocak ayının son günü yakaladığı değerin ise son bir aylık süreçte en düşük seviyesi olduğu görülüyor. Dünya gündeminin Euro ve Dolar kurunu etkisi altında tutacağı beklenirken, gün içerisinde Euro kurundaki hareketliliğin yukarı yönlü süreceği ifade ediliyor.

Anahtar Kelimeler:
Euro
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.