Euro Gün Ortasında Oynaklığını Sürdürüyor

Euro kurunun gün ortasında dengesiz ve oynak tavrının devam ettiği kaydediliyor.

Euro Gün Ortasında Oynaklığını Sürdürüyor

Euro kurunun gün ortasında dengesiz ve oynak tavrının devam ettiği kaydediliyor.

12 Şubat 2019 Salı 12:44
98 Okunma
Euro Gün Ortasında Oynaklığını Sürdürüyor

Euro kurunun yeni işlem gününde baskın olarak dalgalı ve belirsiz bir tablo oluşturduğu tespit edilirken, özellikle gün ortasına doğru değerinin daha da düştüğü ve geri çekilmenin yaşandığı izleniyor. Kurun en yüksek seviyesinde dün gece yarısından sonra ancak 5,97 lira sınırına dokunabildiği gözlemlenirken gün boyu yaşadığı hareketlilik ve inişler çıkışlara rağmen şu anda yükselme çabasını sürdürdüğü kaydediliyor. Euro kurunun en düşük seviyesinde ise 5,94 lira sınırına kadar gerilediği belirlenirken, gün sonuna kadar bu dengesizliğin süreceği ifade ediliyor.

Son güncellenen bilgilere istinaden şu anda yüzde 0,15 oranında değer kazanmaya devam ettiği belirlenen Euro kurunun an itibari ile serbest piyasada alış esnasında 5,9580 liradan işlem gerçekleştirdiği kaydedilirken, satış esnasında yakaladığı değerin ise 5,9622 lira olduğu tespit ediliyor.

Euro kurunda, dolar kurundaki gibi devam eden oynaklığında gün sonuna kadar sürmesi fakat bir yandan yükseliş çabasının da dikkatleri üzerinde tutması konusunda uzmanların ve analistlerin ön görülerinin ortak olduğu fark ediliyor. Piyasaların hareketliliği, Brexit süreci, ekonominin daralmaya yönelik tutumu sebebiyle döviz kurundaki endişenin Euro kurunun altı liranın altına düşmesine rağmen sürdüğü kaydediliyor.

Anahtar Kelimeler:
EuroGün Ortası
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.