Euro, Gün Ortasında 5,06 Lira

Euro’daki dalgalanmanın gün ortasında devam ettiği görülüyor.

Euro, Gün Ortasında 5,06 Lira

Euro’daki dalgalanmanın gün ortasında devam ettiği görülüyor.

16 Nisan 2018 Pazartesi 13:02
89 Okunma
Euro, Gün Ortasında 5,06 Lira

Euro’daki dalgalanmanın gün ortasında devam ettiği görülüyor. Amerika Birleşik Devletleri’nin Fransa ve İngiltere dayanışması ile Suriye’yi vurmasından sonra kurlardaki hareketlilik Euro’ya da yansıdı. Geçtiğimiz hafta rekor üzerine rekor kıran Euro’nun işlem haftasının sonuna doğru yönünü aşağıya çevirdiği görülmüştü.

Şu anda yüzde 0,08 oranında yeniden yükselişe geçen Euro kurunun alış fiyarı 5,0602 lira satış fiyatı ise 5,0610 liradan piyasada işlem gördüğü izleniyor. Euro'nun gün içerisindeki en yüksek değeri bugün içerisinde 5,07 lira oldu. En fazla ise sabahın ilk saatlerinde 5,05 liraya kadar gerileme kaydedildi. 

Bunun yanı sıra kredi derecelendirme kurumu Moody’s ise Türk Lirası’ndaki değer kaybına değinerek Türkiye’nin kredi notundaki negatif seyre değindi. Türk Lira’sının döviz karşısındaki değer kaybı devam ediyor.

Anahtar Kelimeler:
EuroKur
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.