Dolar/TL 3,83 Liradan İşlem Görüyor

Dolar/TL kuru şu sıralar 3,83 lira üzerinden işlem görürken euro/TL ise 4,51 liranın üzerinden satılmaya devam ediyor.

Dolar/TL 3,83 Liradan İşlem Görüyor

Dolar/TL kuru şu sıralar 3,83 lira üzerinden işlem görürken euro/TL ise 4,51 liranın üzerinden satılmaya devam ediyor.

09 Aralık 2017 Cumartesi 15:47
178 Okunma
Dolar/TL 3,83 Liradan İşlem Görüyor

Haftanın son işlem günü düşüşe geçen Dolar/TL, 3,83 liradan işlem görmeye devam ediyor. Düşünü devam ettiren dolar, gelecek hafta açıklanacak olan veriler ile birlikte yeni bir seyre kavuşacak.

Perşemge günü endekslerde genellikle artış yönlü işlemlerin ağırlıklı olduğu görülürken, haftanın son işlem gününde satıştan ziyade daha çok alış yönlü işlemler ağırlıkta oldu. Dolar, Perşembe günü 3,86 lira seviyelerinden işlem görürken Cuma günü 3,87 liranın üzerini görmüştü. Cuma günü açıklanan sanayi üretim verileri ile birlikte Merkez Bankası tarafından faiz artırımı beklentilerinin yükselmesi üzerine piyasalarda hareketlenmeler yaşandı.

Cuma günü ABD’deki endekslerde alış yönlü işlemler ağırlıklı olarak işlem görürken vergi konusu kapsamında yaşanan verilerin dikkatle takip edildiğini söyleyebilmek mümkün.

Avrupa piyasalarında İngiltere ile AB arasında hala süren Brexit konularına ilişkin gelişmeler takip edildi. Konu kapsamında iki tarafın da uzlaşacağı yönünde gelişmeler göstermesi ile alış yönlü işlemler arttı.

Yurt içi piyasalarda Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi Perşembe günü, önceki güne göre %1,1 oranında bir artışlar 106.448 puanın üzerinden kapanmıştı. Cuma günü işlemlerine yükselişle devam eden BIST 100 endeksi haftayı olumlu kapattı.

Asya tarafında ise Çin ile Japonya’daki verilerin olumlu açıklanması ile birlikte yatırımcıların verdiği olumlu tepkiler neticesinde yükselişe geçildiği görüldü.

Hafta içerisinde açıklanacak olan yeni veriler ile birlikte piyasalardaki gelişmeler takip edilecek.

Anahtar Kelimeler:
DolarEuroTürk Lirası
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.