Doların TL Karşısındaki Yükselişi Sürüyor: 3,87 Lira

ABD’de yapılacak olan resmi görüşme öncesi dolar 3,87 lira üzerinden işlemlerine devam ediyor.

Doların TL Karşısındaki Yükselişi Sürüyor: 3,87 Lira

ABD’de yapılacak olan resmi görüşme öncesi dolar 3,87 lira üzerinden işlemlerine devam ediyor.

09 Kasım 2017 Perşembe 09:49
201 Okunma
Doların TL Karşısındaki Yükselişi Sürüyor: 3,87 Lira

Son birkaç gündür yükseliş yaşayan dolar, yaşanan gelişmeler ile birlikte tavan yapmış durumda. Geride bıraktığımız gün 3,90’lı seviyeleri gören kur, bugüne 3,87 lira seviyesinden başladı.

Euroda da geride bıraktığımız gün yüksek seviyeler söz konusu olurken kur şu anda 4,48 lira üzerinden işlemlerine devam ediyor.

Yurt içi piyasaların gündemine bakıldığı zaman açıklanacak önemli bir veri bulunmazken Başbakan Yıldırım’ın ABD ziyareti sırasında yapacağı açıklamalar piyasaların yakın takibinde olacak. Yurt içi ve yurt dışı piyasalara etki edebilecek olan açıklamalar kapsamında vize konusunun da gündeme gelmesi tahmin ediliyor.

Finans uzmanları tarafından yapılan değerlendirmelere göre doların 3,90 seviyesini direnç olarak kabul ettiği ifade edilirken, söz konusu ziyaret sırasında yapılacak olan açıklamalar ile birlikte direncin tekrar denenebileceği kaydedildi.

Geçtiğimiz hafta içerisinde Merkez Bankası tarafından yapılan döviz düzenlemeleri sonrası tl karşısında değer kaybeden dolar, bir süre geçtikten sonra tekrar baskı kurmaya başlayarak değer kazandı. Ertesi gün ABD’den yapılan sınırlı vize kapsamındaki açıklamalar ile 3,83 lira civarında hareket etmeye başlayan kur, bir sonraki gün 3,88 lira seviyelerine çıktı. Bu noktada ivme kazanan kur daha sonra 3,90 liranın üzerini gördü ve hemen altında sabitlendi. Kur, gelişmekte olan para birimleri karşısında değerini artırırken tl karşısında da bu durumunu korudu.

Son Güncelleme: 09.11.2017 09:59
Anahtar Kelimeler:
DolarKurAbd
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.