Dolar, Yükselişini Gün Ortasında da Sürdürüyor

Amerikan doları gün ortasında yükselişine devam ediyor.

Dolar, Yükselişini Gün Ortasında da Sürdürüyor

Amerikan doları gün ortasında yükselişine devam ediyor.

19 Temmuz 2018 Perşembe 12:56
13 Okunma
Dolar, Yükselişini Gün Ortasında da Sürdürüyor

Gece yarısından itibaren 4,80 lira bandının üzerinde seyir gösterdiği tespit edilen Amerikan dolarının, gün ortasına kadar yükselişini sürdürdüğü belirlendi. En yüksek seviyesine öğle saatlerine doğru ulaştığı kaydedilen dolar kurunun, bu anlarda 4,84 lira bandını aştığı görüldü.

Son güncellenen verilere göre an itibari ile yüzde 0,76 oranında yukarı yönlü bir seyir izlendiği bilgisine ulaşılan Amerikan dolarının serbest piyasada alış fiyatının 4,8319 liraya satış fiyatının ise 4,8369 liraya kadar yükseldiği öğreniliyor.

Amerikan dolarının dün uğradığı dalgalanmaya rağmen, bugün yeniden ivme kazandığı görülürken, OHAL’in kaldırılması ile ilgili duyuruların ve Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın bugün paylaşacağı beklenti anket verilerinin gün içerisinde piyasalara nasıl etki edeceği de takip edilecek.

Öte yandan dolar kurunun yılsonundan önce beş liranın üzerine çıkması bekleniyor. Yaşanan global gerilimlerin ve küresel piyasalardaki hareketliliğin de döviz yükselişini tetiklemeye devam edeceği vurgulanırken, seçimlerden sonra gerilemesi beklenen doların, yükselişini sürdürmesi ekonomik krizi onarılamaz boyutlara taşıyacağı ön görülüyor.

Anahtar Kelimeler:
DolarDövizEkonomik Kriz
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol