Dolar Yeniden 4,48 Liraya Yükseldi

Amerikan dolarının sabah saatlerinde ifade edildiği gibi yeniden yükselişe geçtiği kaydedildi.

Dolar Yeniden 4,48 Liraya Yükseldi

Amerikan dolarının sabah saatlerinde ifade edildiği gibi yeniden yükselişe geçtiği kaydedildi.

18 Mayıs 2018 Cuma 12:59
75 Okunma
Dolar Yeniden 4,48 Liraya Yükseldi

Amerikan dolarının sabah belirttiğimiz gibi yeniden yükselişe geçtiği kaydedildi. Sabah saatlerinde kısa süreli bir tepki veren ve yeniden sıçrama gerçekleştirdiği belirlenen Amerikan dolarının şu anda yüzde 0,47 oranında yukarı yönlü bir seyir izlediği görülüyor.

Gece yarısından sonra ve sabah saatleri boyunca yatay bir seyir izlediği görülen dolar kurunun öğle saatlerine kadar yaşadığı en sert gerilemede yakaladığı değerin 4,44 lira olduğu izlenirken, gün ortasında yaşadığı sıçrama ile tutunduğu değerin 4,48 lira bandının üst sınırı olduğu öğreniliyor.

Son güncellenen verilere göre ise şu anda yüzde 0,47 oranında değer kazandığı izlenen Amerikan dolarının serbest piyasada alış fiyatının 4,4821 liradan işlem gördüğü satış fiyatının ise 4,4829 liradan işlem gerçekleştirdiği kaydediliyor.

Amerikan dolarının yükselişi ile birlikte Türk Lirası’nın önlenemez değer kaybının sürdüğü, ve Merkez Bankası’nın tüm hamlelerinin de bu yükseliş ile değer kaybına engel olamadığı bilgisine ulaşılıyor.

Anahtar Kelimeler:
DolarAmerikaMerkez Bankası
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.