Dolar Yeni Haftaya Sakin Başladı

Amerikan dolarının yeni işlem haftasına 5,27 lira bandında başladığı görüldü.

Dolar Yeni Haftaya Sakin Başladı

Amerikan dolarının yeni işlem haftasına 5,27 lira bandında başladığı görüldü.

18 Şubat 2019 Pazartesi 08:14
97 Okunma
Dolar Yeni Haftaya Sakin Başladı

Amerikan dolarının yeni işlem haftasının ilk gününe sakin ve yükseliş odaklı başladığı tespit ediliyor. Dolar kurunun hafta sonunu daha belirsiz ve dalgalı aynı zamanda 5,30 lira bandına yaklaşma çabasıyla geçirmesinin ardından, gece yarısı itibariyle 5,30 lira sınırından sabah saatlerine dek 5,27 lira sınırına kadar geri çekildiği izleniyor. Sabahın ilk saatlerinden sonra bu dakikalara kadar ise yatay ve sakin bir tablo ortaya koyduğu anlaşılan dolar kurunun bu hafta kaydedilecek veriler ile nasıl bir ivme göstereceği takip edilecek.

Son güncellenen verilere göre ise şu anda yüzde 0,07 oranında yukarı yönlü seyir izlediği kaydedilen dolar kurunun, serbest piyasa ekonomisi çatısı altında, sabah saatlerinde alış gerçekleştirirken 5,2767 liradan işlem gördüğü, satışının ise 5,2838 liraya kadar ulaştığı izleniyor. Yeni işlem haftasına yükseliş ağırlıklı başladığı yakalanan Amerikan dolarının uzmanların ön görüsüne istinaden yükselişini haftaya yayacağı belirtiliyor.

Anahtar Kelimeler:
YükselişAmerikan Doları
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.