Dolar Haftaya Yükselişle Başladı

Amerikan dolarının yeni işlem haftasının ilk gününe yükseliş ağırlıklı başladığı görülüyor.

Dolar Haftaya Yükselişle Başladı

Amerikan dolarının yeni işlem haftasının ilk gününe yükseliş ağırlıklı başladığı görülüyor.

11 Şubat 2019 Pazartesi 08:10
104 Okunma
Dolar Haftaya Yükselişle Başladı

Amerikan dolarının yeni işlem haftasının ilk işlem gününe yatay ve yukarı yönlü bir grafikle başladığı dikkat çekiyor. Gece yarısından itibaren sabah saatlerine kadar 5,24 lira ile 5,27 lira bandı aralığında yükseliş ağırlıklı fakat sakin bir grafik çizdiği belirlenen dolar kurunun, sabah yedi sularında en yüksek seviyesine ulaştığı kaydediliyor. En yüksek seviyesinde 5,2677 lira seviyesini aştığı izlenen kurun, gün içerisinde nasıl bir banttan işlem göreceği takip edilecek.

Son güncellenen verilere göre ise şu anda yüzde 0,20 oranında yukarı yönlü seyir izlediği kaydedilen dolar kurunun, sabah saatlerinde serbest piyasada alış esnasında 5,2583 liradan işlem gördüğü, satışının ise 5,2616 liraya kadar ulaştığı izleniyor. Yeni işlem haftasına yükseliş ağırlıklı başladığı yakalanan Amerikan dolarının uzmanların ön görüsüne istinaden yükselişini haftaya yayacağı belirtilirken, geçtiğimiz hafta ise yaşadığı değişimin yüzde 0,69 oranında olduğu bilgisine ulaşılıyor.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.