Dolar Gözünü Yukarı Dikti: 3,86 Liraya Yükseldi

Sabah saatlerinde güne 3.85 lira seviyesinden başlayan dolar/TL, gün içerisinde yaşadığı artış ile birlikte şu anda 3.86 liranın üzerine çıktı.

Dolar Gözünü Yukarı Dikti: 3,86 Liraya Yükseldi

Sabah saatlerinde güne 3.85 lira seviyesinden başlayan dolar/TL, gün içerisinde yaşadığı artış ile birlikte şu anda 3.86 liranın üzerine çıktı.

07 Aralık 2017 Perşembe 12:22
152 Okunma
Dolar Gözünü Yukarı Dikti: 3,86 Liraya Yükseldi

Pazartesi günü 3.94 lira seviyesinden işlemlerine başlayan dolar/TL, hafta içerisinde açıklanan Kasım ayına ilişkin enflasyon verileri sonrasında Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından alınabilecek faiz kararı beklentisinin artması üzerine aşağı yönlü hareket etti.

Geride bıraktığımız gün 3.90 liranın altına düşen dolar/TL, ilerleyen saatlerde yapılan işlemler ve yaşanan gelişmeler ile birlikte 3.84 liraya kadar gerileyerek 10 kuruşluk bir kayıp yaşadı. Sabah saatlerinden öğle saatlerine doğru hafif artışa geçen dolar 3.87 lira seviyelerinde sabit kalarak günü 3.85 lira seviyelerinden kapatmıştı.

Bugün sabah açılışta 3.85 lira seviyesinden güne  başlayan dolar/TL, 12:18 itibariyle 3,8644 liradan işlemlerini sürdürüyor.

TCMB'NIN FAİZLERİ ARTIRMAYA YÖNELİK BEKLEYİŞİ SÜRÜYOR

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın 14 Aralık tarihinde gerçekleştireceği toplantıda GLP faizi kapsamında 100 puanlık artış yapılacağı ihtimallerinin artması üzerine fiyatların bu şekilde şekillendiğini ifade eden uzmanlar, aynı zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sermaye hareketlerinin sınırlandırılması kapsamında herhangi bir kararının olmadığını açıklamasının Türk Lirası üzerinde pozitif etki gösterdiğini kaydetti.

Öte yandan ABD’de süren Reza Zarrab davasına ilişkin olarak baskıların azalması üzerine Türk Lirasının değerinin günden güne yükseldiği belirtildi.

Yurt içi ve yurt dışında açıklanacak önemli bir veri bulunmazken yarın ABD’de açıklanması beklenen tarım dışı istihdam verilerinin büyük bir önem arz ettiği ifade edildi. Mevcut gündemde devam eden ABD’nin Kudüs hakkında uyguladığı politika yurt içi ve yurt dışı piyasaların takibinde bulunuyor.

Son Güncelleme: 07.12.2017 12:24
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.