Dolar 3,90 Sınırına Dayandı, Euro Rekor Peşinde

Dolar, geçtiğimiz günlerdeki grafiğinin aksine bugün 3,90 sınırına dayanırken euro 4,52 liranın üzerine çıkarak rekor kırdı.

Dolar 3,90 Sınırına Dayandı, Euro Rekor Peşinde

Dolar, geçtiğimiz günlerdeki grafiğinin aksine bugün 3,90 sınırına dayanırken euro 4,52 liranın üzerine çıkarak rekor kırdı.

08 Kasım 2017 Çarşamba 13:42
885 Okunma
Dolar 3,90 Sınırına Dayandı, Euro Rekor Peşinde

Dolar, geride bıraktığımız hafta içerisinde yaşanan gelişmeler ile birlikte TL karşısında kayıp yaşamıştı. Bu durum borsaya da olumlu etki etmiş, kur 3,82’lere kadar düşmüştü. Geçtiğimiz gün yapılan Merkez Bankası’nın döviz açıklamaları ile birlikte ABD’den gelen ‘sınırlı vize’ açıklamaları bu durum için büyük bir önem arz etmişti.

Açılışta iyi bir performans gösteren dolar 3,88 liradan işlemlerine devam ederken günün ilerleyen saatlerinde tekrar yükselişe gereçek 3,90 sınırına dayandı. Öte yandan euro da ani bir yükselişe geçerek 4,52 liranın üzerine çıktı. Kur yaşadığı %0,4 oranındaki yükselişi ile birlikte ulaştığı seviye ile rekor kırdı.

Yurt içi piyasaların odak noktasında sabah saatlerinde açıklanan perakende satış endekslerine ilişkin veriler olurken, ilgili veriler olumlu yönde açıklandı. Piyasaların takibinde gün içerisinde başka önemli bir veri bulunmazken Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapılacak olan açıklamalar dikkatle izlenecek. ABD ziyareti sırasında yapacağı açıklamalar piyasaların yakın takibinde olurken, vize uygulamasına ilişkin olarak önemli değerlendirmeler yapılması bekleniyor.

Finans uzmanları tarafından yapılacak olan değerlendirmelere bakılacak olursa piyasalarda TL’nin olumlu adımlar attığı ifade edilirken, mevcut durumda tam tersi istikamet görülmesi de ilerleyen günlerde dövizlerdeki artışın bu şekilde devam etmeyeceği görüşünü ortaya çıkarıyor. Tahminler boşa çıkarsa TL’nin döviz karşısındaki kayıpları devam edecek.

Son Güncelleme: 08.11.2017 16:43
Anahtar Kelimeler:
DolarEuroKur
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.