Dolar 3,88 Üzerinden İşlem Görüyor

Dün gün sonunda 3.90 sınırına kadar dayanan dolar bugün açılışta 3,88 liradan işlem görmeye başladı.

Dolar 3,88 Üzerinden İşlem Görüyor

Dün gün sonunda 3.90 sınırına kadar dayanan dolar bugün açılışta 3,88 liradan işlem görmeye başladı.

08 Kasım 2017 Çarşamba 09:05
181 Okunma
Dolar 3,88 Üzerinden İşlem Görüyor

Son birkaç gündür yaşanan gelişmeler ile birlikte karışık bir seyir izleyen dolar, dün kapanışa yakın saatlerde 3.90 lira sınırına kadar dayanınca hafif düşüş eğilimi gösterdi. Kur sabah saatlerinde 3,88 lira üzerinden işlemlerine devam ediyor.

ABD tarafından yapılan sınırlı vize açıklamaları ve bununla birlikte Türkiye’den herhangi bir şekilde garanti verilmemesi gibi durumların etkisi ile birlikte dolar kuru yükselişe geçmeye devam etti. Bir süredir çözüme kavuşmayan vize konusu ile ilgili yaşanan gelişmeler kurun üzerinde direkt olarak etkili oldu. Bununla birlikte geçtiğimiz gün Merkez Bankası tarafından alınan döviz kararı da kurun değişiminde etkili olan unsurlar arasında bulunuyor.

Gün içerisinde yurt içi piyasalarda veri akışı güçlü bir şekilde gerçekleşeceğini belirten uzmanlar ABD ile yapılan görüşmelerde önemli kararların alınacağını belirtti. Öte yandan Başbakan Yıldırım tarafından yapılacak olan görüşmelerden çıkacak sonuç da piyasalar üzerinde etkili olacak. Bugün açıklanacak olan Eylül ayına ilişkin sanayi üretim verilerine ilişkin raporlar piyasaların takibinde olacak.

Euro şu sıralar 4,50 liradan işlem görmeye devam ederken dolar 3,88 liradan güne başladı.

ABD ile yapılan sınırlı vize konusundaki uzlaşma, problemin ilerleyen günlerde ortadan kaldıracağına işaret ederken, konu hakkında yapılacak olan resmi açıklamalar yurt içi ve yurt dışı piyasalar tarafından takip edilecektir.

Son Güncelleme: 08.11.2017 15:08
Anahtar Kelimeler:
DolarAbdVize
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.