Dolar 3,88 Lira Seviyesinden Güne Başladı

Cuma günü 3,88 lira üzerinden işlem gören dolar, bugün açılışta hafif bir düşüş ile birlikte 3,87 liradan işlem görmeye başladı.

Dolar 3,88 Lira Seviyesinden Güne Başladı

Cuma günü 3,88 lira üzerinden işlem gören dolar, bugün açılışta hafif bir düşüş ile birlikte 3,87 liradan işlem görmeye başladı.

06 Kasım 2017 Pazartesi 09:34
298 Okunma
Dolar 3,88 Lira Seviyesinden Güne Başladı

Geride bıraktığımız son işlem gününde 3,88 lira üzerinden işlem gören dolar, günü bu seviyeden kapatmıştı. Bugün açılışta, geçtiğimiz günkü kur fiyatının hemen altından işlem görmeye başlayan dolar 3,87 liradan işlemlerine başlamış oldu.

Yurt içi ve yurt dışı gelişmelerin etkisi ile birlikte geçtiğimiz günlerde zirve yapan dolar, daha sonra normal seviyelere inmişti. Açıklanan TÜFE verileri ile birlikte dolarda da hareketlilik görüldü. Verilerin %1,70 oranında açıklanması beklenirken, buna karşın %2,08’lik veriler gelince yıllık enflasyon verileri %11,90 seviyelerinde gerçekleşti. Böyle olunca da yılın son aylarına ilişkin olarak tek haneli rakamlara inebilme ihtimali de azalmış oldu.

Konu kapsamında açıklama yapan Başbakan Yıldırım, gelecek seneye ilişkin olarak önemli çalışmalarının bulunduğunu ifade ederek, uygulanacak olan modellerin hazır olduğunu belirtti. Yıldırım tarafından yapılan açıklamalar da yurt içi piyasaların takibine oldu. Enflasyon konusunda tek hane beklentileri bu yıl içerisinde günden güne azalırken, gözler gelecek  sene uygulanacak olan yeni modellere çevrildi.

Geçtiğimiz hafta içerisinde döviz kadar borsa da kazandırmış ve BIST 100 endeksinde %3,16 oranında bir kazanç görülmüştü. Hafta içerisinde beklenen önemli gelişmelerden biri ise S&P tarafından yapılan değerlendirmeler oldu. Söz konusu firmanın Türkiye ile ilgili yaptığı açıklamalar gayet olumlu oldu.

Son Güncelleme: 06.11.2017 09:36
Anahtar Kelimeler:
KurDövizDolar
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.