Bitcoin’de Dev Düşüş: 10 bin dolar

Kripto para piyasasını kasıp kavuran bitcoin düşmeye devam ediyor. Bitcoin 10 dolar üzerinden işlem görmeye başladı.

Bitcoin’de Dev Düşüş: 10 bin dolar

Kripto para piyasasını kasıp kavuran bitcoin düşmeye devam ediyor. Bitcoin 10 dolar üzerinden işlem görmeye başladı.

22 Şubat 2018 Perşembe 17:42
148 Okunma
Bitcoin’de Dev Düşüş: 10 bin dolar

Kripto para piyasasının önemli bölümünü kapsayan Bitcoin, piyasadaki düşüşünü sürdürüyor. Piyasaya ilk sunulduğunda büyük rağbet gören Bitcoin, bazı sosyal medya platformları tarafından yasaklanmaları ve ülkelerin sanal para güvensizliği sebebiyle değer kaybı yaşadı.

Sanal para piyasasında yaşanan sarsıntılı dönemden Ethereum da etkilendi. 10 doların altında işlem görmeye başlayan Bitcoin’le paralel seyir izleyen Ethereum da 800 doların altına düştü.

1,517 para biriminin oluşturduğu kripto paraların toplam toplam 8,632 adet piyasada işlem gördüğü ve piyasa değerinin 434 milyar dolara düştüğü açıklandı.


Günlük olarak Bitcoin yüzde 9,73 düşüşle 9.900 dolardan, Ethereum yüzde 9,78 düşüşle 799 dolardan, Ripple ise yüzde 11,59 düşüşle 0,90 dolardan işlem gördüğü belirlendi.

Fransa'dan Bitcoine Darbe

Birçok ülkede Bitcoin düzenlenmesi haberleri yapılırken, Fransa’dan gelen haber Bitcoin’in düşüşüne daha da yol açtı. Düzenleyici kurum The Autorite des Marches Financiers, tarafından yapılan açıklamada kripto paraya dayalı türevlerin alınıp satıldığı online platformların, Avrupa Birliği'nin MiFID düzenlemelerini karşılamadığını belirtildi.

The Autorite des Marches Financiers sektördeki genel bir standart olarak da bu ürünlerin elektronik platformda reklamının yasaklanması gerektiğini açıkladı. Fransa'nın yaptığı kripto paralarla ilgili haberde bu paraların Avrupa cephesinde yeni bir hamle olduğu değerlendirmesinde bulunuldu.

Son Güncelleme: 22.02.2018 17:47
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.