Bitcoin Üzerinden Maaş Alınacak

Bitcoin Foundation Direktör'ü Türkiye'de katıldığı Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftasında maaşını bitcoin üzerinden aldığını belirtti.

Bitcoin Üzerinden Maaş Alınacak

Bitcoin Foundation Direktör'ü Türkiye'de katıldığı Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftasında maaşını bitcoin üzerinden aldığını belirtti.

09 Aralık 2017 Cumartesi 13:49
193 Okunma
Bitcoin Üzerinden Maaş Alınacak

Dijital paralar tüm Dünya’da büyük etki bırakırken, Bitcoin her geçtiğimiz gün yeni bir rekora daha imza atıyor. Son olarak 19 bin dolar seviyesine çıkarak büyük bir etki yaratırken, bugün 15 bin seviyelerinde seyrediyor. 2017 yılının ilk ayından bugüne kadar gösterdiği yükselişle değerine değer katan Bitcoin için bazı ülkeler yasak koyarken, ABD piyasalarında önümüzdeki haftadan itibaren vadeli işlemlerle yasal olarak alım satımı yapılacak.

Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftasına katılarak konferans veren Bitcoin Foundation’un Direktörü Jon Matonis, dijital para birimi bitcoin ile detaylı bilgileri katılımcılara aktarırken, 50 yıl içerisinde euro ve doların ortadan kalkacağını belirterek, tüm dünyanın bitcoini kabul edeceğini ifade etmişti. Aynı zamanda maaşını Bitcoin Foundation’da tam zamanlı çalıştığı süre içerisinde bitcoin olarak aldığını belirtti.

Bitcoin forumlarda sürekli konuşulan bir dönem 10 bin bitcoin karşılığında bir pizza alındığını belirten Matonis, şimdilerde bir bitcoin ile araba alınabilindiğini belirtti.

Bitcoini resmi olarak bir para birimi olması için çalışmalar sürdürdüklerini belirten Matonis, İsviçre’de ISO 4217 belgesine başvuruda bulunduklarını ancak herhangi bir merkez bankasına bağlı olunmadığı için ret cevabı aldıklarını belirtti. Bloomberg ve XE gibi portallarda ve dünya genelinde kabul görmesinin yeterli olduğunu ifade eden Matonis, önümüzdeki haftadan itibaren ABD piyasalarında vadeli işlem olarak kullanıcılar alım satım yapabilecek.

Ülkelerin bitcoine önem vermesi gerektiğini belirten Matonis, kısa süre içerisinde kabul edileceğini de vurguladı.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.