VakıfBank'tan yeni ürün

VakıfBank yatırımcılara yeni bir ürün daha sundu. VakıfBank, 500 milyon TL'lik TLREF endeksli ilk bono ihracını gerçekleştirdi. 6 ay vadeli, işleme 700 milyon TL'lik talep geldi.

VakıfBank'tan yeni ürün

VakıfBank yatırımcılara yeni bir ürün daha sundu. VakıfBank, 500 milyon TL'lik TLREF endeksli ilk bono ihracını gerçekleştirdi. 6 ay vadeli, işleme 700 milyon TL'lik talep geldi.

10 Eylül 2019 Salı 13:36
655 Okunma
VakıfBank'tan yeni ürün

VakıfBank yatırımcılara uluslararası standartlara uygun yeni bir ürün daha sundu. VakıfBank'ın 500 milyon TL'lik TLREF endeksli 6 ay vadeli, ilk bono ihracına 700 milyon TL'lik talep geldi.

VakıfBank tarafından Borsa İstanbul tarafından oluşturulan uluslararası standartlara uygun Türk Lirası Gecelik Referans Faiz Oranına (TLREF) endeksli ilk bono ihracını gerçekleştirildi.  6 ay vadeli, 500 milyon TL'lik işleme 700 milyon TL'lik talep geldi.

VakıfBank yeni ürün için yaptığı açıklamada,Yatırımcılara sunduğu ürünlere Türk Lirası Gecelik Faiz Oranına (TLREF) endeksli bonoyla bir yenisini daha ekleyen VakıfBank, 500 milyon TL'lik ilk bono ihracını gerçekleştirdiğini duyurdu. 6 ay vadeli işlemin faiz oranı ise referans getiri +40 baz puan olarak belirlendi.

VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih yeni ürünün ihracını değerlendirdi:

 "Yeni ürünümüze gelen yoğun talep, Bankamıza duyulan güvenin büyük bir göstergesidir. Yatırımcılarımıza Bankamıza duydukları güven için teşekkürlerimi sunuyorum. VakıfBank olarak yeni ürün ve hizmetlerimizle hem milli ekonomimizin hem de yatırımcılarımızın yanındaki güç olmaya devam edeceğiz.

Kurumsal nitelikli yurtiçi yerleşik yatırımcılarımıza sunduğumuz ürün yelpazemizi, TLREF endeksli bono ile zenginleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Çeşitli piyasa işlemlerinde, Türk Lirası değişken referans faiz oranı ihtiyacını karşılamaya yönelik olarak Borsa İstanbul tarafından oluşturulan TLREF, henüz çok kısa bir geçmişe sahip olmasına rağmen yatırımcıların ilgisini şimdiden cezbetmeye başladı. Belirlediğimiz işlem büyüklüğüne çok kısa bir sürede ulaştık ve ihraç miktarının üzerinde talep geldi. Bu vesile ile yatırımcılarımıza Bankamıza duydukları güven için teşekkürlerimi sunuyorum. VakıfBank olarak bundan sonra da yatırımcılarımıza kazandırmaya, onların yanındaki güç olmaya devam edeceğiz.

Önümüzdeki dönemlerde farklı yapılar altında TLREF endeksli daha uzun vadeli ihraçlar gerçekleştirerek hem ürün çeşitliliğini ve referans faiz oranının kullanım alanını hem de ülkemiz bilançosuna sağladığımız katkıyı artırmayı hedefliyoruz." 

Son Güncelleme: 10.09.2019 14:34
Anahtar Kelimeler:
Vakıfbank
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.