Dört Büyükler Borsa'da Kaybetti

Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzonspor’un borsadaki hisseleri Kasım ayı içerisinde düşüş yaşadı.

Dört Büyükler Borsa'da Kaybetti

Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzonspor’un borsadaki hisseleri Kasım ayı içerisinde düşüş yaşadı.

02 Aralık 2017 Cumartesi 18:36
227 Okunma
Dört Büyükler Borsa'da Kaybetti

Süper Lig’de mücadele eden dört büyük takım Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzonspor’un Borsa İstanbul’daki hisselerinde düşüş meydana geldi.

Borsa İstanbul’da Kasım ayı içerisinde sektör endeksleri arasında gerçekleşen düşüşlere bakıldığında spor endeksinin genele oranla %14,06 oranında değer kaybı yaşadığı belirtildi. Ligde birinci sırada olan Galatasaray, Ekim ayı çerisinde hisselerinde yaşanan yükseliş ile birlikte en çok kazandıran spor şirketi olarak kayıtlara geçerken takımın hisseleri %28,64’lük oranla artmıştı. Bu süreç içerisinde kulübün 108 milyon liralık sermayesi de %400 oranında bedelli şekilde artarak 540 milyon liraya yükseltileceğine yönelik yapılan açıklamaların da söz konusu yükselmeye etkisi oldu.

Trabzonspor’un Borsa İstanbul’daki hisselerinde ise %19,22 oranında bir kayıp yaşanırken, bu sonuç ile takım Kasım ayı içerisinde en çok kaybettiren spor endeksindeki hisseler sırasında ikinci sırada yer aldı. Bunun yanı sıra Beşiktaş’ın da hisseleri Kasım ayı içerisinde %10,86 oranında düştü.

Ligin diğer dört büyüklerinden Fenerbahçe’de yaklaşık 4 aylık süreç içerisinde yatırımcısına kayıp yaşatmaya devam ediyor. Takımın Kasım ayında borsadaki hisselerinin %3,88 oranında düştüğü belirtilirken, bu süreç içerisinde kulüp, yatırımcısını en az zarara uğratan spor şirketi olarak kayıtlara geçti.

Ocak ayından Kasım ayına kadarlık süreç içerisinde genel bazda en çok kayıp Trabzonspor’da yaşanırken, takımın hisseleri bu süreç içerisinde %19,62 oranında düşüş gösterdi. Bu süreçte Galatasaray’ın hisseleri %19,62 düşerken Fenerbahçe’nin %14,87 oranında kayıp yaşadığı belirtildi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.