Borsa, Yeni Güne Sakin Başladı

Borsa İstanbul'da BİST 100 endeksinin güne yatay banttan başladığı izlendi.

Borsa, Yeni Güne Sakin Başladı

Borsa İstanbul'da BİST 100 endeksinin güne yatay banttan başladığı izlendi.

03 Ekim 2018 Çarşamba 10:35
80 Okunma
Borsa, Yeni Güne Sakin Başladı

İstanbul borsasında işlem görmekte olan BİST 100 endeksinin, haftanın ortasında yeni güne başlarken yatay seviyede seyir izlediği kaydedildi. Açılışı itibariyle yüzde 0,04 oranında artış yaşadığı ve 98 bin 204 puandan güne başladığı tespit edilen BİST 100 endeksinin, döviz kurlarındaki sakinliğin de etkisiyle an itibariyle yatay grafik çizdiği, döviz yükselişine bağlı olarak ise gerileme göstereceği ön görülüyor.

Sektörel endeksler baz alındığında ise bankacılık endeksinin yüzde 0,27 oranında artış yaşadığı izlenirken, holding endeksinin ise yüzde 0,20 oranında azalma yaşadığı belirlendi. Sektör endeksleri içerisinde en çok kazandırdığı görülenin ise yüzde 0,72 oranında ticaret olduğu, en fazla gerileyenin ise yüzde 0,57 ile menkul kıymet yatırım ortaklığı olduğu bilgisine ulaşıldı.

Uzmanlar ve analistler ise bugün içerisinde yurt dahilindeki veri akışını takip edeceklerini belirterek, ABD hizmet sektöründe de Satınalma Yöneticileri Endeksi’nin izleneceğini ifade ettiler.

Anahtar Kelimeler:
Bist 100EndeksBorsa
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.