Borsa Yeni Güne Düşüşle Başladı

İstanbul borsasının işlem gününe kayıpla başladığı bilgisine ulaşıldı.

Borsa Yeni Güne Düşüşle Başladı

İstanbul borsasının işlem gününe kayıpla başladığı bilgisine ulaşıldı.

11 Ekim 2018 Perşembe 11:30
84 Okunma
Borsa Yeni Güne Düşüşle Başladı

İstanbul borsasında işlem gören BİST 100 endeksi, haftanın son işlem gününe yaklaşırken güne yüzde 0,55 oranında değer kaybıyla güne başladığı tespit edildi. Önceki kapanışı 94 bin 441 puandan gerçekleştiği bilinen BİST 100 endeksinin, bugün ise açılış puanının 93 bin 924 puan olduğu görülüyor.

Sektörel endeksler içerisinde ise tek kazandıran endeksin yüzde 0,05 ile inşaat olduğu belirlenirken, en fazla gerileyen endeksin ise yüzde 1,25 ile de madencilik olduğu bilgisine ulaşıldı.

Dün ise güne yükselişle başladığı izlenen BİST 100 endeksinin, uluslararası piyasalarda gerileyen risk iştahının da etkisiyle düşüşe geçtiği ve önceki gün yakalanan kapanışa istinaden ise yüzde 2,37 oranında azalış yaşadığı kaydedilmişti.

Uzmanlar ise bugün içerisinde yurt çapında cari işlemler dengesi ile yurt dışında Amerika’nın enflasyon ve işsizlik verilerinin açıklanacağını, piyasaların ise veri akışında nasıl tetikleneceğini bekleyecekleri öğrenildi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.