Borsa İstanbul Güne Yükselişle Başladı

İstanbul borsasında BİST 100 endeksinin yeni işlem gününde değer kazandığı kaydediliyor.

Borsa İstanbul Güne Yükselişle Başladı

İstanbul borsasında BİST 100 endeksinin yeni işlem gününde değer kazandığı kaydediliyor.

16 Mayıs 2018 Çarşamba 10:57
57 Okunma
Borsa İstanbul Güne Yükselişle Başladı

İstanbul borsasında BİST 100 endeksinin yeni işlem gününde değer kazandığı kaydediliyor. Dün günü 101,540 işlem puanı ile tamamladığı belirlenen BİST 100 endeksinin sabah saatlerinde 101,380 işlem puanına kadar gerilemesinden sonra hızla ve kademeli yükselerek 101,900 işlem bandını aştığı izlendi.

Haftanın ortasına gelindiğinde açılış esnasında bankacılık endeksinin yüzde 0,18 oranında yukarı yönlü seyir izlediği kaydedilirken, holding endeksinin ise yüzde 0,25 oranında değer kaybına uğradığı belirlendi. Sektörel endeksler içerisinde bilişim endeksinin yüzde 1,05 oranındaki artışı ile en çok kazandıran endeks olduğu görülürken, en fazla gerilediği izlenen endeksin de yüzde 0,64 oranındaki değer kaybı ile finansal kiralama ve faktoring olduğu belirlendi.

Bugün uzmanların takip edecekleri gündem içerisinde yurt içi sanayi üretimi ve yurt dışında Avro Bölgesi enflasyonuyla Amerika’da konut başlangıç verileri yer alacak.

Şu anda ise yüzde 0,14 oranında yukarı yönlü seyir izlediği belirlenen BİST 100 endeksinin işlem puanının 101,684 olduğu bilgisine ulaşılıyor.

Anahtar Kelimeler:
Bist 100Endeks
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.