Borsa, İşlem Gününe Satış Ağırlıklı Başladı

Borsa İstanbul'da işlem gören BİST 100 endeksinin haftanın son işlem gününe kayıpla başladığı kaydedildi.

Borsa, İşlem Gününe Satış Ağırlıklı Başladı

Borsa İstanbul'da işlem gören BİST 100 endeksinin haftanın son işlem gününe kayıpla başladığı kaydedildi.

10 Ağustos 2018 Cuma 10:24
57 Okunma
Borsa, İşlem Gününe Satış Ağırlıklı Başladı

Borsa İstanbul’da işlem görmekte olan BİST 100 endeksinin, haftanın son işlem gününe başlarken azalış kaydettiği görüldü. Önceki kapanışının 97 bin 185 işlem puanıyla gerçekleştiği bilinen BİST 100 endeksinde bu sabah itibariyle açılış puanının ise 95 bin 603 olduğu öğrenildi.

Açılışından itibaren yukarı yönlü seyir göstermesine rağmen önceki kapanışının daha alt bantlarında işlem kaydeden endeksin an itibariyle yüzde 1,63 oranında gerileme yaşadığı ve şu anda işlem puanının 96 bin 118 puan olduğu bilgisine ulaşılıyor. En yüksek değerinde şu an bu işlem puanını yakaladığı belirlenen BİST 100 endeksinin sabah saatlerinde güne rekor bir tırmanışla başladığı görülen döviz kuru nedeniyle gün içerisinde değer kaybı yaşamaya devam edeceği ifade ediliyor.

Satıcılı açılarak haftanın son gününe başlayan BİST 100 endeksinin, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın bugün açıklayacağı yeni ekonomi modeli karşısında nasıl bir grafik çizeceği takip edilecek. Bununla birlikte bugün açılışında sektörel endeksler içerisinden bankacılık ve holding endekslerinde de sırasıyla yüzde 1,75 oranında ve yüzde 1,60 oranında azalma gerçekleştiği görülüyor. Sektör endeksleri arasında tek kazandıranın ise yüzde 1,08 oranındaki yükselişi ile kimya, petrol, plastik olduğu kaydediliyor.

Anahtar Kelimeler:
Bist 100EndeksBorsa
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.