Borsa Günü Kayıpla Tamamladı

Borsa İstanbul'da işlem gören BİST 100 endeksi güne kayıpla veda etti.

Borsa Günü Kayıpla Tamamladı

Borsa İstanbul'da işlem gören BİST 100 endeksi güne kayıpla veda etti.

11 Nisan 2019 Perşembe 20:36
60 Okunma
Borsa Günü Kayıpla Tamamladı

Borsa İstanbul’da işlem görmekte olan BİST 100 endeksinin, yavaş yavaş haftanın son işlem gününe yaklaşırken Perşembe gününü değer kaybederek tamamladığı tespit ediliyor. Gün boyunca yakalanan toplam işlem hacminde 5,3 milyar liraya ulaşılabildiği kaydedilirken, sektörel endekslerde de hareketliliğin göze çarptığı belirtiliyor.

Buna istinaden kapanış esnasında yüzde 1,12 oranında bankacılık endeksinde azalma görülürken, holding endeksinin ise yüzde 0,73 oranında düşüş yaşadığı ifade ediliyor. Yine sektör endeksleri içerisinde ne fazla kazandıranın ise yüzde 0,78 ile inşaat olduğu görülürken, yüzde 2,76’lık gerilemesiyle en fazla gerilediği görülen sektör endeksinin bilişim olduğu izleniyor.

Cari işlem açığında şubat ayı verilerinin beklentilerin altında açıklanmasıyla BİST 100 endeksinin en fazla ulaşabildiği puanın 97 bin 530 olduğu bilgisi elde ediliyor. Borsadaki bugünkü azalmanın yüzde 0,97 oranında olduğu kapanış puanının ise 96 bin 072 olarak kaydedildiği görülüyor.

Anahtar Kelimeler:
Bist 100BorsaEndeks
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.