Borsa Günü Kayıpla Tamamladı

Borsa İstanbul'da işlem görmekte olan BİST 100 endeksi günü kayıpla tamamladı.

Borsa Günü Kayıpla Tamamladı

Borsa İstanbul'da işlem görmekte olan BİST 100 endeksi günü kayıpla tamamladı.

13 Şubat 2019 Çarşamba 19:54
103 Okunma
Borsa Günü Kayıpla Tamamladı

Borsa İstanbul’da işlem görmekte olan BİST 100 endeksinin, haftanın ortasında değer kaybı yaşadığı ve günü bu kayıpla tamamladığı tespit ediliyor. Gün boyunca aşağı yönlü bir grafik çizdiği izlenen İstanbul borsasının önceki kapanışına nazaran 2 bin 116 puan azalma yaşadığı belirleniyor ve toplam işlem hacminin ise 8 milyar liraya kadar gerilediği bilgisine ulaşılıyor.

Kapanışa doğru sektörel endekslere bakıldığında ise bankacılık endeksinde yüzde 3,22 oranında değer kaybı söz konusu iken bu endeksler içerisinde en çok kazandıranın ise yüzde 1,44 oranındaki artışı ile tekstil deri olduğu, en fazla gerileyenin de yüzde 3,94 ile de gıda içecek sektörü olduğu öğreniliyor.

İşlem gününe başlarken yükseliş odaklı bir tablo ortaya çıkardığı kaydedilen BİST 100 endeksinin önce 104 bin puanın üzerine kadar çıktığı sonrasında ise 101 bin puana kadar gerileyerek bir dengelenme kaydettiği belirleniyor.

BİST 100 endeksinin işlem gününü tamamladığı puanının ise 101 bin 645,82 olduğu izleniyor.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.