Borsa Güne Yükselişle Başladı

BİST 100 endeksinin yeni işlem gününe yükselişle başladığı kaydediliyor.

Borsa Güne Yükselişle Başladı

BİST 100 endeksinin yeni işlem gününe yükselişle başladığı kaydediliyor.

14 Eylül 2018 Cuma 11:06
108 Okunma
Borsa Güne Yükselişle Başladı

Borsa İstanbul’da işlem görmekte olan BİST 100 endeksinin, haftanın son işlem gününe 95 bin puanın üzerinde başladığı kaydedildi. Dün gerçekleşen faiz artırımı sonrası azalışa geçen döviz nedeniyle rahatlayan piyasaların borsaya yansımalarının bugün de devam edeceği kaydediliyor.

Açılış anında yüzde 0,95 oranındaki yükselişini ile başlangıç puanı 95 bin 319 olduğu izlenen BİST 100 endeksinin yurt içindeki veri akışını takip edeceği izlenirken, açılış esnasında bankacılık endeksinin yüzde 1,52 oranında holding endeksinin ise yüzde 0,92 oranında değerlendiği belirleniyor. Güne başlarken tüm sektör endekslerinde yükseliş görülürken, en fazla tırmanışın bankacılık sektöründe olduğu belirlendi.

Şu anda ise dalgalı bir seyirle yükselişi süren BİST 100 endeksinin yüzde 1,50 oranında artış yaşamakta olduğu ve 95 bin 838 işlem puanından işlem gerçekleştirdiği öğreniliyor.

Anahtar Kelimeler:
BorsaEndeksBist 100
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.