Borsa, Güne Yükselişle Başladı

İstanbul borsasında hisseler haftanın son işlem gününe yükselişle başladı.

Borsa, Güne Yükselişle Başladı

İstanbul borsasında hisseler haftanın son işlem gününe yükselişle başladı.

12 Ekim 2018 Cuma 10:24
57 Okunma
Borsa, Güne Yükselişle Başladı

İstanbul borsasında işlem görmekte olan BİST 100 endeksinin, haftanın son işlem gününe başlarken bir puanlık artış yaşadığı kaydediliyor. Önceki kapanışının 94 bin 748 puandan gerçekleştiği bilinen BİST 100 endeksinin bu sabah açılışına 95 bin 695 puandan başladığı tespit edildi. Açılışı esnasında ise bankacılık endeksinin yüzde 2,25 oranında değerlendiği belirlenirken, holding endeksinin ise yüzde 0,62 oranında yükseliş gerçekleştirerek işlem gününe başladığı kaydedildi.

Bununla birlikte tüm sektörel endekslerde yeni güne başlarken yükseldiği öğrenilirken, dün kaydedilen Ağustos ayı cari işlemler dengesinin rekor düzeyde fazla vermesinden sonra döviz kurlarında düşüş eğilimini desteklediği vurgulandı.

Uzmanlar ise bugün yapılacak olan Amerikalı Rahip Brunson davasının süreç ve sonuçlarının piyasaları nasıl etkileyeceğini takip edecek.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.