Borsa Güne Değer Kazancıyla Başladı

BIST 100 açılışta yaşadığı %0,07 oranındaki artış ile birlikte 113.069 puanın üzerinden işlemlerine başladı.

Borsa Güne Değer Kazancıyla Başladı

BIST 100 açılışta yaşadığı %0,07 oranındaki artış ile birlikte 113.069 puanın üzerinden işlemlerine başladı.

03 Kasım 2017 Cuma 11:20
195 Okunma
Borsa Güne Değer Kazancıyla Başladı

Güne başlarken  74,96 puanlık artış ile birlikte işlemlerine devam eden BIST 100’de bankacılık endeksinde düşüş görüldü. Buna karşılık olarak holding endeksinde yükseliş görüldü.

Bankacılık endeksinde %0,17’lik düşüş yaşanırken, holding endeksinde %0,07 oranında artış kaydedildi. Sektörler arasında bugün en çok yükseliş gösteren bilişim oldu. Sektör %3,57 oranındaki yükselişi ile ön plana çıktı. Buna karşılık olarak en çok azalış gösteren sektör bankacılık olarak kayıtlara geçti.

BIST 100, dün çizdiği grafik ile rekor seviyelere ulaşmıştı. Bununla birlikte kar satışları da aynı oranda arttı. Böylece geçtiğimiz günler ile birlikte yaşadığı kazançları geri vermiş oldu. Endeks dün kapanışta %0,03 oranında düşüş yaşayarak günü 112.994 puanın biraz üzerinde kapattı.

Yurt içi piyasaların bugün odaklanacaği verilere bakıldığında ise açıklanan TÜFE ve ÜFE verileri yakın plandan takip edildi. Açıklanan verilere göre TÜFE, Ekim ayı kapsamında %2,08 oranında artış gösterdi. Bunun yanı sıra uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu olan S&P tarafından yapılacak olan değerlendirmeler dikkate alınacak. İlgili kuruluş, Türkiye hakkında kredi notu belirleyecek.

Yurt dışı piyasalarında da odak noktası, ABD’de açıklanması beklenen tarım dışı istihdam verileri olarak görülüyor. Bununla birlikte açıklanacak olan veriler piyasalar üzerinde belirleyici olacak. Bununla birlikte dün ABD Başkanı Trump tarafından yapılan FED açıklamasının etkileri de kurlar üzerinde etkili olmaya devam ediyor.

Son Güncelleme: 20.11.2017 12:31
Anahtar Kelimeler:
BorsaBist 100Endeks
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.