Başbakan Yıldırım'ın ABD Açıklaması Öncesi Borsa Yükselişte

BIST 100 endeksi güne %0,51 değer kazancı ile başlayarak 112.848 puanın üzerinden işlemlerine devam ediyor.

Başbakan Yıldırım'ın ABD Açıklaması Öncesi Borsa Yükselişte

BIST 100 endeksi güne %0,51 değer kazancı ile başlayarak 112.848 puanın üzerinden işlemlerine devam ediyor.

08 Kasım 2017 Çarşamba 10:57
268 Okunma
Başbakan Yıldırım'ın ABD Açıklaması Öncesi Borsa Yükselişte

BIST 100, açılışta yaşadığı %0,51’lik yükselişle güne merhaba dedi. Endeks, yaşadığı işlemler ile birlikte 112.848 puanın üzerinde seyrediyor. Düne göre 576.37 puan artış yaşayan endekste, sabah saatlerinde endeksler arasında bankacılık %0,51 artarken holding endeksinde %0,26 oranında bir yükseliş yaşandığı görüldü.

Sektör bazında en çok artış yaşayan endeks tekstil ve deri oldu. Sektör yaşadığı %1,36’lık oran ile günün öne çıkan sektör endeksleri arasında yerini alırken en çok düşen sektör endeksi ise ticaret olarak kaydedildi. Ticaret endeksinde yaşanan düşüşün %0,08 oranında gerçekleştiği görüldü.

Geçtiğimiz gün banka pay piyasaları kapsamında ön plana çıkan BIST 100 endeksi, bir önceki güne nazaran %1,66’lık kayıpla günü kapatmıştı. 112.271’den günü kapatan endeks yeni güne yükselişle başladı.

Uzmanlar tarafından yapılan değerlendirmelere göre ABD tarafından ele alınacak olan vergi reformuna ilişkin değerlendirmelerinin piyasaya yön vereceği belirtildi. Konu hakkında yapılmış olan mevcut açıklamaların piyasalar üzerinde belirsizliğe sebep olduğu belirtiliyor. Bununla birlikte Trump’ın Uzak Doğu seyahatinden yapacağı açıklamalar yurt dışı piyasalarca yakından takip edilecek.

Yurt içi piyasalar ise Başbakan Binali Yıldırım’ın bugün yapması beklenen ABD açıklamasını bekliyor. Söz konusu açıklamalarda ‘sınırlı’ vize uygulamasına ilişkin de önemli noktalara vurgu yapılacağı tahmin ediliyor. Gün boyunca gerçekleşecek olan gelişmeler ile birlikte döviz kurlarının Lira karşısındaki normal seyrinin devam edeceği düşünülüyor.

Son Güncelleme: 08.11.2017 15:38
Anahtar Kelimeler:
Bist 100Borsa Istanbul
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.