Asya Borsaları Düşüş Eğiliminde Seyrediyor

Asya borsaları haftanın ilk işlem gününe sert düşüşle başladı.

Asya Borsaları Düşüş Eğiliminde Seyrediyor

Asya borsaları haftanın ilk işlem gününe sert düşüşle başladı.

14 Ocak 2019 Pazartesi 07:50
48 Okunma
Asya Borsaları Düşüş Eğiliminde Seyrediyor

Asya borsalarının haftanın son işlem gününde düşüş odaklı bir grafik çizdiği görülüyor. Son güncellenen verilere göre ise Avustralya’nın S&P/ASX 200 endeksinde yüzde 0,13 oranında düşüş görülürken, Çin’in Shanghai endeksinde de yüzde 0,56 oranında düşüş olduğu dikkatlerden kaçmıyor.

Endonezya’nın IDX Composite endeksinin yüzde 0,80 oranında düştüğü bilgisine ulaşılırken, Güney Kore’nin ise KOSPI endeksinde yüzde 0,69 oranında gerileme yaşadığı, KOSPI 50 endeksinin yüzde %1,02 oranında aşağı yönlü bir grafik çizdiği bilgisine ulaşılıyor.

Bunun yanı sıra Hindistan’ın Nifty 50 endeksinde yüzde 0,65 oranında değer kaybı belirlenirken, Hong Kong’un Hang Seng endeksindeki aşağı yönlü grafiğin ise yüzde 1,38 oranında gerçekleştiği izleniyor. Son olarak Asya’nın ve Japonya’nın en önemli endekslerinden olan Nikkei 225 endeksinin ise hareketliliğinin yüzde 0,97  oranında ve yukarı yönlü olduğu belirleniyor.

Anahtar Kelimeler:
Nikkei 225
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.