Amerikan Piyasaları Yükselişle Açıldı

Amerikan piyasalarında işlem gören New York borsası güne yükselerek başladı.

Amerikan Piyasaları Yükselişle Açıldı

Amerikan piyasalarında işlem gören New York borsası güne yükselerek başladı.

13 Şubat 2019 Çarşamba 20:27
103 Okunma
Amerikan Piyasaları Yükselişle Açıldı

Amerikan piyasalarında işlem görmekte olan New York borsasının, haftanın ortasında yeni işlem gününe yukarı yönlü bir grafik çizerek başladığı tespit edildi.

Yeni güne değer kazanarak başladığı izlenen New York borsasının açılışı esnasında gösterge endekslere bakıldığında Dow Jones sanayi endeksinin yüzde 0,39 oranında değer kazandığı ifade edilirken, Standart&Poor’s 500 endeksinin ise yeni güne yüzde 0,29 oranındaki kazancıyla ve 2.752,56 puandan başladığı belirleniyor.

Nasdaq teknoloji endeksinin ise yeni işlem gününe yüzde 0,31 oranındaki artışı ile 7.437,28 işlem puanıyla başladığı ifade edildi.

Bununla birlikte bugün Amerika’da açıklanana Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verilerinin sonuçlarında aylık bazda değişim gözlemlenmezken, yıllık bazda yüzde 1,6 oranında artış görüldüğü belirtildi. Bu verilerin New York borsasını hareketlendiği görülürken, Amerika’nın Çin ile süren ticari müzakerelerinin iyimser bir hava yaratarak piyasalara olumlu etki ettiği bilgisine ulaşıldı.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.