Haftanın Son İşlem Gününde Çeyrek Altın 303 Lira Oldu

Haftanın son işlem gününe girildiğinde altın fiyatlarında değer kaybı göze çarpıyor.

Haftanın Son İşlem Gününde Çeyrek Altın 303 Lira Oldu

Haftanın son işlem gününe girildiğinde altın fiyatlarında değer kaybı göze çarpıyor.

18 Mayıs 2018 Cuma 10:43
61 Okunma
Haftanın Son İşlem Gününde Çeyrek Altın 303 Lira Oldu

Haftanın son işlem gününe girildiğinde altın fiyatlarında değer kaybı göze çarpıyor. Güncel tabloya göre çeyrek altın alış fiyatı 301 liradan gerçekleşirken satışının 304 liraya kadar yükseldiği görülüyor. Yarım altının ise alış fiyatının 603 liraya satışının ise 608 liraya kadar değer kazandığı izleniyor. Tam altının piyasadaki alışının 1,186 liradan gerçekleştiği görülürken satışının 1,190 liradan işlem gördüğü bilgisine ulaşılıyor.

Cumhuriyet altını ise yaşadığı değişimle birlikte şu anda 1,222 liradan alış kaydederken satışının 1,224 liradan gerçekleştiği görülüyor.

Altının ons fiyatında da yüzde 0,07 oranında aşağı yönlü bir seyir izleniyor. Altının ons fiyatının yeni değeri ise alış 1,289,85 dolardan işlem kaydederken satışının 1,290,17 dolarda piyasada işlem gerçekleştirdiği görülüyor.

Son olarak yirmi dört ayar gram altının Kapalıçarşı’da fiyatlarına göz atıldığında yüzde 0,06 oranında aşağı yönlü bir seyir izleniyor. Gram altının yaşadığı gerileme ile alış ve satış fiyatının 184 liradan işlem gerçekleştirdiği bilgisine ulaşılıyor. Altının Amerika Birleşik Devletleri’ndeki gündemle direkt olarak ilişikli ve bağlı oynaklı gösterdiği bilinirken, Amerika’da bugün yaşanacak politik gelişmelere bağlı olarak altın piyasasındaki seyir de izlenecek.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.