Gram Altın Güne İyi Başladı: 161,4 Liradan Satılıyor

Yeni haftaya yükselişle başlayan gram altın fiyatları 161,4 lira üzerinden işlemlerine devam  ediyor.

Gram Altın Güne İyi Başladı: 161,4 Liradan Satılıyor

Yeni haftaya yükselişle başlayan gram altın fiyatları 161,4 lira üzerinden işlemlerine devam  ediyor.

04 Aralık 2017 Pazartesi 12:06
142 Okunma
Gram Altın Güne İyi Başladı: 161,4 Liradan Satılıyor

Haftanın ilk gününde yükseliş yaşayan gram altın fiyatları 161,4 liradan değer görüyor.

Geçtiğimiz haftanın son işlem gününde genellikle alış yönlü işlemlerin ağırlıklı olarak yaşandığı gram altında, Perşembe gününe göre %0,20’lik bir yükseliş yaşandı ve gram altın günü ve haftayı 161,1 liradan kapatmıştı.

Bugün sabah saatlerinde işlemlerine yükselişle başlayan gram altın, ilerleyen saatlerde %0,20 oranında değer kazanarak 161,4 lirada sabitlendi ve bu seviyelerden işlemlerine devam etti.  Bu sırada çeyrek altın 265 liradan satılırken Cumhuriyet altını 1.080 liradan değer görmeye başladı.

Altının ons fiyatında ise Asya piyasalarını takiben genellikle satış yönlü işlemlerin ağır bastığını söylemek mümkün. Haftanın son işlem günündeki kapanışa göre %0,5 oranında değer kaybeden ons fiyatı 1.274,2 dolardan işlemlerini sürdürüyor.

Uzmanlar tarafından yapılan değerlendirmelerde ABD’de devam eden siyasal konulardaki belirsizliğin altın fiyatları üzerinde olumlu bir etki bıraktığı belirtildi. Bununla birlikte altının ons fiyatında destek olarak 1.270 doların izlenebileceği ve 1.295 doların ise direnç olarak takip edileceği belirtildi.

Altının gram fiyatı üzerinde etkisini gösteren dolardaki yükselişler ile birlikte sabah saatlerinde 160,2 ile 161,8 lira bandında hareket eden gram altının gün içerisinde bu bantta ilerleyeceği ifade edildi.

Yurt içerisinde açıklanan veriler dışında bugün açıklanacak olan Avrupa Bölgesi’nde Üretici Fiyat Endeksi ile birlikte ABD’de yayımlanacak olan dayanıklı mal siparişlerine ilişkin veriler piyasaların takibinde olacak.

Anahtar Kelimeler:
Gram AltınOns Fiyatı
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.