Gram Altın Düşüşle Başladı 158,5 Lirada Sabitlendi

Güne hafif düşüşle başlayan gram altın daha sonra yükselişe geçerek 158,5 liradan işlemlerine devam ediyor.

Gram Altın Düşüşle Başladı 158,5 Lirada Sabitlendi

Güne hafif düşüşle başlayan gram altın daha sonra yükselişe geçerek 158,5 liradan işlemlerine devam ediyor.

05 Aralık 2017 Salı 10:26
191 Okunma
Gram Altın Düşüşle Başladı 158,5 Lirada Sabitlendi

Geçtiğimiz gün dolar ve altının ons fiyatında yaşanan düşüşlerin etkisinde kalan gram altın, gün boyunca satış yönlü işlemler yaşadı ve bir önceki güne göre %1,3 oranında düşüş yaşayarak 159 liradan günü kapattı.

Dün yaşadığı düşüş eğilimini bugün sabahın erken saatlerinde de devam ettiren gram altın saat 09:50’de %0,2 oranında bir düşüş yaşayarak daha sonra 158,5 lirada sabitlendi.

Altının ons fiyatında da güne yatay seyirli başlangıç görülürken, şu sıralarda 1.275,2 dolar üzerinden işlemlerine devam ettiği belirtiliyor.

Finans uzmanlarınca yapılan değerlendirmelerde döviz kurları ve altının ons fiyatında dün yaşanan azalışların altının gram fiyatları üzerinde etkili olduğu ve negatif bir şekilde fiyatları aşağı çektiği ifade edildi. Bunun yanı sıra altının gram fiyatlarındaki düşüşlerin bir süre daha devam edebileceği belirtilirken, fiyatların 158,2 lirası destek, 159,2 liranın ise direnç olarka izlenebileceği kaydedildi.

Uzmanlarca yapılan analizlerde altının ons fiyatındaki ani düşüşlere karşı dikkatli olunması gerektiği ifade edilirken ABD Başkanı Donald Trump’ın Michael Flynn hakkında yapacağı açıklamaların risk algısını gündeme getirebileceği ve bu sebeple düşüşlerin yaşanabileceği ihtimalinin unutulmaması gerektiği hatırlatıldı.

Gün içerisinde açıklanacak olan Avrupa ve ABD’deki hizmet sektörü kapsamındaki Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verileri dikkatle takip edilecekken, ons fiyatında 1.270 dolar destek olarak, 1.295 doların ise direnç olarak izlenebileceği ifade edildi.

Anahtar Kelimeler:
Gram Altın
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.