Gram Altın Dengelenmeyi Başardı

Trump ile Çin Devlet Başkanı'nın görüşmeleri doğrultusunda altında hareketlenmeler devam ediyor.

Gram Altın Dengelenmeyi Başardı

Trump ile Çin Devlet Başkanı'nın görüşmeleri doğrultusunda altında hareketlenmeler devam ediyor.

09 Kasım 2017 Perşembe 16:28
749 Okunma
Gram Altın Dengelenmeyi Başardı

Güncel olarak altının bir gramı 159,90 TL olurken, çeyrek altın 262 TL, Cumhuriyet ise 1070 TL’den işlem görüyor. Bugün, sabah vakitlerinde gram altın yükselişe geçmişti. Ancak an itibarıyla altının dengeyi tutturduğu görüldü.

Dün, 8 Kasım 2017 tarihinde ilk defa 160,60 TL bandını gören gram altın, yapılan işlemlerden sonra düşüşe geçmeye başlamıştı. Önceki günü 159,20 TL’den kapatan altının gramı, yüzde 0,23’lük bir azalış gösterdi.

Ancak bugün de piyasaların açılmasıyla birlikte tırmanışa geçen altın, kendini 159,90 TL’de sabitleme şansı buldu. Böylece Kapalıçarşı’daki altın fiyatları çeyrekte 262 TL; Cumhuriyet altınındaysa 1070 TL olarak işlem gördü.

Altının Asya’daki piyasalardaki durumu ise alıcılı bir eğri izledi. Böylece altının onsu bir önceki kapanışa nazaran yükselerek 1283,47 Amerikan Doları’ndan satılmaya başlandı. Uzmanlar, bu artışın tamamen gram altının yeni zirve noktalarına ulaşma çabasıyla ilgisi olduğunu belirtti. Aynı zamanda uzmanlar, gram altının düşüş yaşamasının doların gerilemesiyle mümkün olabileceği ve ama aynı zamanda sert düşüşlerin de görülebileceğini ifade ediliyor. Böylece gramın teknikte destek konumunun 157,50 TL; direnç konumunun ise 160,60 TL olarak seyredilebileceği anlamına geldiğini söylediler.

Uzmanlar devamla, şu aşamada altının piyasadaki konumunu jeopolitik gelişmelerin belirlediğini ifade ettiler. Bununla ilişkili olarak Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump ile Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Başkanı Şi Cinping’in görüşmelerinin altının ons konusundaki belirleyici bir faktör olduğunu belirttiler.

Anahtar Kelimeler:
Altınçeyrek
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.