Gram Altın 161,4 Liradan İşlem Görüyor

Yaşanan gelişmelerin etkisiyle 161,4 liradan işlem gören altın fiyatları, sabahın erken saatlerinde yükselişe geçmişti.

Gram Altın 161,4 Liradan İşlem Görüyor

Yaşanan gelişmelerin etkisiyle 161,4 liradan işlem gören altın fiyatları, sabahın erken saatlerinde yükselişe geçmişti.

01 Aralık 2017 Cuma 11:29
197 Okunma
Gram Altın 161,4 Liradan İşlem Görüyor

Haftanın son işlem gününe başladığı saatlerde yükseliş yaşayan gram altın fiyatları 161,4 lira seviyesinde sabitlenerek bu seviyelerden işlemlerini sürdürüyor.

Geride bıraktığımız gün döviz fiyatlarında yaşanan azalmaların etkileri ile birlikte satış yönlü işlemlerin ağırlıklı olarak gerçekleştiği gram altın, böylece geçtiğimiz günü bir önceki güne göre %1,7 oranında bir düşüşle 160,8 liradan kapatmıştı.

Cuma gününün ilk işlem saatlerine yükselişle başlayan gram altın, daha sonra ilerleyen saatlerde %0,50 oranında değer kazancı yaşayarak 161,4 lira seviyesinde sabitlendi.

Altının ons fiyatı ise Asya piyasalarını takiben, genellikle alış yönlü işlemlerin ağır bastığı bir gün geçiriyor. Düne göre %0,07 oranında bir yükseliş yaşayan ons fiyatı 1.275,8 dolardan işlemlerine devam ediyor.

Finans uzmanlarınca yapılan açıklamalarda ABD’deki 10 yıllık tahvil faizi konusunun altının ons fiyatı üzerinde baskı kurduğu belirtilerek, faizlerin %2,40’ın üzerinde gerçekleşmesinin ons fiyatının doğrudan 1.274 dolara çekilmesine sebebiyet verdiği kaydedildi.

Ons fiyatının bugün alış yönlü işlemlerine ağırlık verildiği belirtilirken 1.275 dolardan işlemlerini sürdürdrüğü kaydedildi. Altının ons fiyatında bugün yaşanan alış işlemleri ile birlikte destek olarak 1.270 dolar, direnç olarak ise 1.280 dolar konumunda bulunduğu belirtildi.

Gram altın fiyatları kapsamında doların takip edileceği belirtilirken, gram altının bugün 160 lira ile 162 lira arasında hareket edebileceği tahmin ediliyor.

Yurt dışında açıklanacak olan verilerin gram altın üzerinde etkili olabileceğini belirten uzmanlar Avrupa ve ABD’de imalat sanayi Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) ile birlikte ISM imalat sanayi endeksi verilerinin piyasalar açısından önemli olduğunu kaydetti.

Son Güncelleme: 01.12.2017 11:59
Anahtar Kelimeler:
Ons FiyatıGram Altın
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.