Gram Altın 155,4 Liradan Güne Başladı

Sabah saatlerinde yaşadığı yükseliş ile birlikte güne 155,4 liradan başlayan gram altın fiyatlarındaki pozitif seyir sürüyor.

Gram Altın 155,4 Liradan Güne Başladı

Sabah saatlerinde yaşadığı yükseliş ile birlikte güne 155,4 liradan başlayan gram altın fiyatlarındaki pozitif seyir sürüyor.

08 Aralık 2017 Cuma 11:03
143 Okunma
Gram Altın 155,4 Liradan Güne Başladı

Gram altın fiyatı, sabahın erken saatlerinde güne pozitif başlayarak 155,4 lirada sabitlenerek işlemlerini sürdürmeye devam ediyor.

Geride bıraktığımız gün içerisinde altının ons fiyatında yaşanan düşüşler ile birlikte genellikle satış yönlü işlemlerin ağırlıklı olarak yapıldığı gram altın, günü önceki güne göre %1 oranında düşüşle 155 lira üzerinden kapatmıştı.

Bugün sabah saatlerine yükselişle başlayan gram altın saat 10:10’dan sonra yaşadığı %0,22 oranındaki yükseliş ile birlikte 155,4 liraya kadar yükseldi ve bu seviyelerde sabitlenerek işlem gördü. Bu süreçte Kapalıçarşı’daki altın fiyatlarına bakıldığında ise çeyreğin 255 lira, Cumhuriyet’in ise 1.040 liradan satıldığı kaydedildi.

DÜN SATIŞ BASKISI YİYEN ONS FİYATI %0,10 ARTIŞ YAŞIYOR

Altının ons fiyatında geçtiğimiz gün genellikle satış yönlü işlemler ağrılık basmış ve böylece son 5 ayın en dip seviyelerinden olan 1.243,9 dolara kadar düşmüştü. Yaşanan düşüşlerden sonra bugün sabah saatlerinde tam tersi olan hareketle başlayan ons fiyatı, şu anda dünkü kapanış verilerine göre %0,10 oranında bir artış ile 1.249,3 dolardan işlemlerini sürdürüyor.

ABD’de açıklanmış olan ekonomik verilerin, yapılan tahminleri karşılaması üzerine doların destek bulduğunu ifade eden AA Finans Analistlerinden İslam Memiş, doların destek bulmasının altının ons fiyatı üzerinde baskı kurmayı sürdürdüğünü ifade etti.

Döviz fiyatlarında ve altının ons fiyatlarında yaşanan dibe çakılmaların altının gram fiyatı üzerinde negatif etki yarattığı belirtilirken, gram altında 155 liranın destek konumunda, 156,7 liranın ise direnç olarak izlenebileceği kaydedildi.

Son Güncelleme: 10.12.2017 17:54
Anahtar Kelimeler:
Altın OnsuGram Altın
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.