Altın Yönünü Yukarıya Çevirdi

Altın fiyatlarının yeniden geçtiğimiz hafta değerlerine yükseldiği belirleniyor.

Altın Yönünü Yukarıya Çevirdi

Altın fiyatlarının yeniden geçtiğimiz hafta değerlerine yükseldiği belirleniyor.

01 Haziran 2018 Cuma 10:02
112 Okunma
Altın Yönünü Yukarıya Çevirdi

Altın fiyatlarının yeniden geçtiğimiz hafta değerlerine yükseldiği belirleniyor. Güncellenen canlı altın tablosuna dikkat edildiğinde, yüzde 0,76 oranında yukarı yönlü seyir izlediği kaydedilen çoğu altın türünden çeyrek altının alış fiyatının 312 liradan satışının ise 315 liradan işlem gerçekleştirdiği öğreniliyor.

Yarım altın türündeki artışın da aynı oranda gerçekleştiği görülürken, alış fiyatının 623 liraya yükseldiği, satış fiyatındaki ulaşılan rakamın da 630 lira olduğu bilgisine ulaşılıyor. Tam altındaki yukarı yönlü hareketlilik ile güncel tam altın fiyatlarının ise alış 1,229 lira, satış ise 1233 liradan işlem gerçekleştirildiği belirleniyor. Cumhuriyet altının ise son güncellenen tabloya bakıldığında alış ve satış fiyatlarının sırası ile 1,266 liradan ve 1,268 liradan işlem kaydediyor.

Yirmi dört ayar gram altın ve ons fiyatlarında ise yüzde 0,11 oranında yukarı yönlü bir seyrin hâkim olduğu dikkate değerken, altının kalbi Kapalıçarşı esnafında gram altının 190 liradan işlem gördüğü, aynı oranda yükselişe uğradığı izlenen altın ons fiyatının ise 1,299 dolardan işlem gerçekleştirdiği izleniyor.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.