Altın Fiyatları Güne Artışla Başladı

Gram altın fiyatı bugün açılışta yükseliş yaşayarak 156,7 lira seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor.

Altın Fiyatları Güne Artışla Başladı

Gram altın fiyatı bugün açılışta yükseliş yaşayarak 156,7 lira seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor.

03 Kasım 2017 Cuma 11:51
708 Okunma
Altın Fiyatları Güne Artışla Başladı

Altının gram fiyatında dün yaşanan büyük yükselişten sonra artan satışlar, fiyatları düşürdü. Dün, çarşamba gününe göre %0,27 oranında azalan gram altın, 155,8 lira seviyesinden günü kapatmıştı.

Sabah açılışta, kapanışa göre yükseliş yaşayan gram altın sabah saat 10:15 civarında yaşadığı %0,65 oranındaki artış ile birlikte işlem görmeye devam ediyor. Şu sıralar 156,7 lirada dengelenmiş olan gram altın, bu fiyat üzerinden değer görüyor.

Şu sıralar çeyrek altın 256,74 lira seviyelerinden işlem görürken, yarım altın 513,48 liradan satılıyor. Cumhuriyet altını 1.023,83 lira seviyelerinden değer görüyor. Altının ons fiyatı ise, sabah açılıştan sonra satış yönlü işlemlere ağırlık verdi. Sabahtan öğle saatlerine kadar yaşadığı %0,10’luk düşüş ile birlikte 1.275,1 dolar seviyesinden işlemlerine devam ediyor.

Piyasaların ABD’de açıklanacak olan tarım dışı istihdam verilerine odaklandığını ifade eden uzmanlar, verilerin dikkatle takip edileceğini ifade ederken bununla birlikte piyasaların geçtiğimiz günlerde takip ettiği FED tarafından yapılan açıklamalar ve ABD Başkanı Trump’ın FED Başkanlığı için adayını açıklaması gibi gelişmeler odak noktası olurken finans uzmanları FED Başkanı adayı açıklamalarının küresel çapta piyasaları pek etkilemediğini ifade ettiler. Bunun yanı sıra ABD’de açıklanan vergi reformlarının tahvil faizleri konusunda sıkıntı yaratabileceği de ifade edildi.

Son Güncelleme: 23.11.2017 15:42
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.